PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE

14 lipca 2023

Fundusze Europejskie dla Zdrowia e-GABINET+

Uczestniczymy w projekcie „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego” („e-Gabinet+”), finansowanego z Funduszy Europejskich.

Nasza placówka otrzymała sprzęt komputerowy, który umożliwia nam tworzenie i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz świadczenie e-usług.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach pakietu REACT-EU, wspierającego przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

Realizatorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia, a jego wartość wynosi 199 302 875,71 zł.

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek POZ.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://zdrowie.gov.pl/poiis/strona-1026- e_gabinet.html

Jak należy zgłaszać nieprawidłowości?

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko, przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia realizacji projektów w ramach Programu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty. Dlatego też stworzone zostało proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

Więcej informacji na ten temat: przejdź na stronę programu Infrastruktura i Środowisko.

26 września 2022

Winda wewnętrzna w budynku Ośrodka Zdrowia w Zagnańsku

W dniu 11 maja 2022 r. w Kielcach zawarta została umowa pomiędzy Województwem Świętokrzyskim a Samorządowym Zespołem Ośrodków Zdrowia w Zagnańsku, której przedmiotem jest dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych. Zakres robót budowlanych związanych z realizacją zadania obejmuje:

  • 1. prace rozbiórkowe, wyburzeniowe, ziemne i fundamentowe dotyczące budowy podszybia;
  • 2. prace konstrukcyjne betonowe i żelbetonowe nadziemia szybu windy;
  • 3. prace murarskie, tynkarskie i malarskie;
  • 4. roboty związane z dostawą, zamontowaniem i uruchomieniem windy.

Doposażenie placówki w windę znacząco wpłynie na poprawę jej dostępności zwłaszcza dla pacjentów zmagających się z niepełnosprawnością ruchową. Zapewni im możliwość bezpiecznego i samodzielnego przemieszczania się do sal rehabilitacyjnych znajdujących się na piętrze, do gabinetu stomatologicznego oraz laboratorium.